Okresní kolo Soutěže v programování

\"\"

Obhájené vítězství v kategorii Tvorba webu

Stává se již tradicí, že naše škola pořádá společně s DDM Ústí nad Labem okresní kolo Soutěže v programování. Soutěží se v kategoriích programování webových aplikací, programování desktopových aplikací-mládež a programování desktopových aplikací-žáci (určeno pro ZŠ).

Vítězství z minulého roku v kategorii tvorba webových aplikací obhájil náš student Jakub Kubát (4ITA). Kategorie je zaměřena především na front-endové technologie jako HTML, CSS a JavaScript. Kategorii programování desktopových aplikací vyhrál Petr Zahradník (Gymnázium Jateční). Tato kategorie přináší úlohy vyžadující nalezení algoritmů pro řešení různorodých problémů, použitý jazyk je libovolný. Kategorii základních škol vyhrála Anna Tomanová (ZŠ Libouchec). Vítěze a druhé v pořadí z každé kategorie čeká 25. dubna krajské kolo, které organizuje opět naše škola. Přejeme všem a především našim žákům, úspěch v krajském kole.

Stupně vítězů:

Tvorba webu: 1. Kubát (SPŠ UL), 2. Plechatý (SPŠ UL), 3. Moc (Gymn. Jateční)

Programování desktopových aplikací: 1. Zahradník (Gymn. Šmejkala), 2. Mahnert, 3. Helis (oba SPŠ UL)

Programování žáci: 1. Tomanová, 2. Bílá, 3. Kocek (všichni ZŠ Libouchec)

Přejít nahoru
Přejít na začátek