Krajské kolo Soutěže v programování, již 37. ročník! Vítězství našich žáků!

V pátek  21. dubna uspořádala naše škola krajské kolo Soutěže v programování.  Jednalo  se již o 37. ročník této soutěže (osmým rokem pořádaný naší školou). Soutěže se zúčastnilo rekordních 34 žáků ze všech okresů Ústeckého kraje. Nechyběli tak například zástupci z průmyslovek Chomutov, Děčín, Varnsdorf, gymnázií Teplice, Louny, Lovosice atd. Soutěžilo se ve třech kategoriích: programování mikrořadičů, programovací jazyky mládež a programovací jazyky žáci (určeno pro ZŠ). Slavnostního zahájení soutěže se ujala  paní Ing. Iva Kimmerová z Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Ústeckého kraje. Žáci řešili algoritmicky náročné rozmanité úlohy. Pro účastníky byl připravený oběd, občerstvení a pro medailisty hodnotné ceny. Vítěze pak čeká postup na republikové finále, které se letos uskuteční na Univerzitě Hradec Králové. A jak to všechno dopadlo? Programování mikrořadičů vyhrála naše žákyně Tereza Procházková (4ITA) před druhým Matějem Oličem (Gymnázium Louny) a třetím Lukášem Klenákem (VOŠ a SPŠ Chomutov).  V kategorii programování mládež zvítězil opět „domácí“ a to Jakub Dvořák (3ITA), druhé místo bral David Chlad (SŠ Educhem), třetí Adam Kopřiva (3ITA). Kategorii určenou pro žáky základních škol vyhrál Tomáš Sýkora (ZŠ Ústí nad Labem, Vojnovičova), 2. místo Filip Sklenička (ZŠ a MŠ Roudnice nad Labem, Školní), 3. místo   Jakub Pitner (ZŠ Most, Obránců míru). Postupujícím přejeme hodně štěstí na republikovém finále.

Přejít nahoru
Přejít na začátek