Úspěch v Soutěži v programování

Dne 21. 4. 2022 proběhlo na naší škole krajské kolo Soutěže v programování, jež má už více než 30letou tradici.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích, a to SŠ – programovací jazyky mládež, kde žáci vypracovávali 4 programovací úlohy během 4 hodin, a SŠ – programování mikrořadičů, v níž museli žáci sestrojit zařízení pro vysílání Morseovy abecedy. Obou kategorií se zúčastnilo 22 soutěžících z různých škol, konkurence tedy nebyla nejmenší, a i proto máme velkou radost z výsledků a umístění našich žáků.

V první kategorii jsme obsadili první dvě pozice, příčku nejvyšší získal Tomáš Buriánek (4ITA), druhou si přivlastnil Jakub Dvořák (2ITA). V programování mikrořadičů se na třetí místo probojoval Jan Kubát (3ITB).

Gratulujeme a budeme držet palce, aby se v součtu výsledků ostatních krajů naši žáci nakonec dokázali nominovat do celorepublikového kola. 

\"\"
Přejít nahoru
Přejít na začátek