Maker Faire Praha – naši žáci vytvářejí technologie budoucnosti

V neděli 23. června, na Výstavišti Praha Holešovice, proběhla největší přehlídka inovací, kreativity a setkání tvořivých a zvídavých lidí v České republice. Této akce se účastnili tři týmy z naší školy převážně oboru informační technologie. Prezentovali se pod křídly IBM IoT laboratoře, kdy jejich projekty využívaly cloudové služby společnosti IBM. Pod vedením Ing. Haberzettla a Mgr. Balína představovali návštěvníkům tři projekty.

První projekt představoval Smart kávovar řízený přes internet s počítáním statistik a dalšími funkcemi (složení týmu: Stibor, Machado). Další projekt ukazoval systém zabezpečení otevírání dveří s dvojitou autorizací (tým: Rott, Lupčík, Parachin). Posledním projektem bylo autonomní vozítko využívající cloudová data (tým: Všetečka, Trčka, Jun).

Všechny projekty využívaly Arduino, EthernetShileld a IBM cloud. O projekty našich žáků byl velký zájem a už se těšíme na příští ročník. Společně s dalšími „makery“ pomáháme vytvářet technologie budoucnosti. 

\"\"
Přejít nahoru
Přejít na začátek