Manipulant poštovního provozu a přepravy

Manipulant poštovního provozu a přepravy

37-51-H/01 – tříletý obor
Učební plán

Stručný popis a uplatnění absolventa

Obor připraví žáky pro kvalifikované práce v oblasti poštovních a logistických služeb. Absolvent bude schopen ovládat technologické postupy v oblasti přijímání, přepravy a dodávání poštovních zásilek. Uplatnění najde u podniku Česká pošta, s.p. jako pracovník poštovního provozu (pracovník přepážky, doručovatel listovních a balíkových zásilek, pracovník vnitřní služby) a přepravy (skladník, pracovník překládky, řidič) a pracovní pozici může nalézt i na Postkompletu jako obsluha a údržba zařízení. Další možnosti pracovního růstu mohou absolventi tohoto oboru najít v logistických řetězcích, které zajišťují expresní a kurýrní služby a zabývají se distribucí zboží, (DHL, PPL, DPD, GEIS, FedEx) například v pozicích operátorů skladování, doručovatelů a řidičů.

Odborné znalosti

Orientuje se v organizaci a struktuře ČP, s.p. a platné legislativě, zná portfolio služeb v odvětví a je schopen ho prezentovat klientům, ovládá technologické postupy specializovaného softwaru xAPOST, instraduje zásilky ve vnitrostátním a mezinárodním styku, orientuje se v logistických řetězcích, zvládá základní logistické operace, využívá některé moduly programu pro skladování a účetnictví SAP, uplatňuje marketingový přístup při nákupu a prodeji, osvojí si prodejní a komunikační dovednosti.

Specifické znalosti

Sleduje změny v poštovních a logistických službách a provádí jejich aktualizace, pracuje se specializovaným softwarem xAPOST a programem SAP, vyhledá a zpracuje informace prostřednictvím veřejných komunikačních sítí, zajišťuje nabídku, prodej a realizaci produktového portfolia, dodržuje zásady profesního jednání při komunikaci se zákazníkem.

Databáze absolventů

Na stránkách našeho největšího sociálního partnera České pošty, s.p. byla spuštěna databáze absolventů středních škol. Absolventi naší školy ucházející se o zaměstnání budou přednostně osloveni. http://www.cpost.jobs.cz/absolventi/

Přejít nahoru
Přejít na začátek