Dálkové studium

Informační schůzka pro žáky dálkového studia oboru Elektrikář-silnoproud pro školní rok 2022/2023 se koná v pondělí 29. 8. 2022 v budově školy střediska Stříbrníky (Výstupní 2) od 15:00 v 1. patře v přednáškovém sále.

Exkurze třídy A3 ve firmě FESTO RES

V úterý 19. 4. 2022, tedy den po letošních Velikonocích, se třída A3 vydala na návštěvu Prahy a na exkurzi do firmy FESTO. Z vlakového hlavního nádraží v Praze si šla skupina prohlédnout opravené Národní muzeum a poté se vydala směrem dolů Václavským náměstím. Velká část skupiny si zašla prohlédnout největší prodejnu knih v Praze LUXOR. Po půlhodinové prohlídce žáci pokračovali směrem dál k Staroměstskému náměstí, ke viděli Pražský orloj a znovu vztyčený Mariánský sloup, který svrhla skupina anarchistů vedená spisovatelem Frantou Sauerem v roce 1918. Po občerstvení se jsme se vydali k nábřeží Vltavy, a pokračovali dále podél řeky. Když nadešel čas exkurze, přesunuli jsme se tramvají do Modřan, do sídla firmy FESTO.

Ve firmě se žáci na přednášce dozvěděli o historii firmy a následně poté měli k dispozici odborné praktické ukázky konkrétních aktuátorů a senzorů z portfolia firmy FESTO. Na závěr žáci byli seznámeni s univerzálními sektory mobilní továrny INDUSTRY IV. Po skončení ukázek a po množství doplňujících dotazů se třída A3 rozešla za dalším soukromým programem v Praze.

Ing. Pavel Votrubec

Dne 21.04.2022, Pavel Novák


Úspěch v okresním kole Matematického klokana RES

Žáci S4A Martin Jásek a Martin Polák obsadili 3. místo v okresním kole soutěže Matematický klokan. V jejich kategorii Student soutěžilo celkem 133 řešitelů.

Gratulujeme!

Dne 20.04.2022, Pavel Novák


Pátý závod RC modelů RES

Dne 9. 4. 2022 se uskutečnil pátý "testovací" závod RC modelů s hybridním pohonem v rámci mezinárodního projektu H2AC4Schools. Hostitelem 3 hodinového závodu bylo ČVUT Děčín.

Projekt H2AC4Schools se rozběhl po téměř dvouleté přestávce zaviněné pandemickou situací v Evropě, která vzhledem k tomu, že jde o mezinárodní česko-německý projekt, velmi výrazně ovlivnila pokračování a realizaci závodů.

Proto bylo po 2 leté pouze přistoupeno k tomu, že v pořadí již 5 závod byl veden jako „testovací“. Skupina studentů, která se závodů zúčastní v letošním školním roce: Lukáš Heřman a Vítek Winkler S3A, Denis Milko a Karel Klasz D2, Matěj Poláček A3, se seznámila s prostředím těchto závodů, s fungováním a řízením RC modelu a možnými technickými komplikacemi, které jsou součástí těchto vytrvalostních závodů.

Celý projekt bude ukončen „finálovým“ závodem 21. 5. 2022 v německém Chemnitz.

Ing. František Svoboda

Dne 20.04.2022, Pavel Novák


Další příklad spolupráce školy a firmy - ELFETEX RES

Naše škola prohlubuje spolupráci s firmou Elfetex, což je elektrotechnický velkoobchod s centrálou v Plzni a mnoha pobočkami, mj. i v Ústí nad Labem a v Litoměřicích. Dne 6. dubna 2022 navštívili žáci tříd A4 a E3 plzeňskou centrálu. Žákům se věnovali pracovníci firmy v čele s paní Martinou Tvarůžkovou. Nejprve seznámili žáky s portfoliem firmy, následovala velmi poutavá přednáška o fotovoltaických systémech pro budovy. Poté žáci přešli do centrálního skladu a dozvěděli se zajímavé věci z logistiky.

Odpolední program zajistila firma v závodě Škoda Electric. Třída E3 absolvovala exkurzi ve výrobně asynchronních motorů, A4 v dílnách pro montáž měničů a dalších elektrických zařízení do trolejbusů.

Děkujeme Elfetexu za zorganizování akce a věříme v další spolupráci.

Dne 07.04.2022, Jaroslav Mareš


Spolupráce POLICIE ČR a školy RES

V rámci dlouholeté spolupráce absolvovali žáci posledních ročníků tematickou besedu s krajskou mluvčí Policie ČR Veronikou Hyšplerovou a jejími kolegy. Po seznámení s jednotlivými složkami Policie ČR a jejich činnostech se žáci dozvěděli o možnosti dalšího uplatnění v řadách policie. Na závěr besedy proběhla diskuze s několika případnými zájemci.

Dne 05.04.2022, Jaroslav Mareš


MONDI – DŮLEŽITÝ PARTNER ŠKOLY RES STŘ

Naše škola má velmi dobrou spolupráci s firmami v řadě oblastí.  

Po dvou letech covidu se podařilo uskutečnit návštěvu vedení školy ve firmě MONDI ŠTĚTÍ.

Pracovníci vedení firmy nás seznámili s provozy a rozšířili nám obzory o moderní technologie výroby papíru. Automatizace provozu vyžaduje odborníky a to je velká šance pro naše absolventy. Ve firmě je jich dosud zaměstnáno více než 15, našli zde  velmi dobré uplatnění a stali se platnými členy MONDi týmu.

Na závěr návštěvy jsme dohodli další směry rozvoje vzájemné spolupráce a podpory.

Děkujeme vedení firmy za vstřícnost a podporu vzdělávání žáků školy.

Dne 02.04.2022, Jaroslav Mareš