Informace pro studenty - obědy

Od 18. 1. 2021 je možnost vyzvednutí obědů ve školní jídelně střediska Resslova. Pokud budete mít někdo zájem, nezapomeňte si obědy objednat na www.strava.cz. Obědy se budou vydávat od 11.45 - 14.00 hod., a to pouze do donesených jídlonosičů! Stravovat se na jídelně není možné vzhledem k dané situaci.

Vážení uchazeči o studium,

zveme Vás na den otevřených dveří, který se koná v úterý 19. ledna 2021 online formou (přes aplikaci MS Teams).

PROGRAM DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

1) Setkání s vedením školy

Bude realizováno v uvedených časech (vždy se stejným obsahem) - 9:00, 10:00, 16:00, 17:00 hodin.
Obsahem této části programu je představení školy a obecné dotazy. Odkaz na připojení k online schůzce ZDE.

2) Setkání se zástupci jednotlivých oborů

Bude realizováno v uvedených časech (vždy se stejným obsahem) - 9:30, 10:30, 16:30, 17:30 hodin.
Obsahem této části je podrobnější seznámení s maturitními či učebními obory, dle vašeho výběru.

Středisko Resslova:

 • Strojírenství - odkaz na připojení k online schůzce ZDE
 • Dopravní prostředky - odkaz na připojení k online schůzce ZDE
 • Elektrotechnika - odkaz na připojení k online schůzce ZDE

Středisko Stříbrníky:

 • Informační technologie - odkaz na připojení k online schůzce ZDE
 • Logistické a finanční služby - odkaz na připojení k online schůzce ZDE
 • Mechanik elektrotechnik - odkaz na připojení k online schůzce ZDE

Středisko Stříbrníky - učební obory:

 • Manipulant poštovního provozu a přepravy - odkaz na připojení k online schůzce ZDE
 • Elektrikář - silnoproud - odkaz na připojení k online schůzce ZDE
 • Elektromechanik pro zařízení a přístroje - odkaz na připojení k online schůzce ZDE

Třetí termín plánujeme na čtvrtek 4. 2. 2021 (pravděpodobně opět online formou). Pokud by vám uvedené termíny nevyhovovaly, můžete nás kontaktovat, rádi vám poskytneme všechny potřebné informace telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.

Výuka od pondělí 4. 1. 2021

Od pondělí 4. ledna 2021 bude dle nařízení vlády ČR probíhat veškerá výuka na škole distanční formou, a to dle aktuálního rozvrhu.

Spolupráce s Gyeongju Business High School, Republic of Korea RES STŘ

 

Naše škola získala partnera z Jižní Koreje - Gyeongju Business High School, podepsali jsme memorandum o spolupráci.

Navázali jsme tak na nedávnou návštěvu, kdy přijalo vedení školy zástupce korejských středních škol v čele s panem Jong-Soo Kimem, generálním ředitelem centra pro zahraniční styky Korejské republiky – Jižní Korea a ředitelem panem Lee Sang – Myoung.

Hlavním zájmem našich korejských přátel je navázaní úzkých styků se školou a podmínky pro další rozvoj spolupráce v Ústeckém kraji, spolupráci s městem, krajem a UJEP.

Účelem této dohody o spolupráci je:

 • rozšířit a posílit globální vzdělávací programy na obou středních školách,
 • přispívat k rozvoji výměnného programu pro studenty, a
 • rozvíjet možnosti odborného vzdělávání zaměstnanců mezi Střední průmyslovou školou a Gyeongju Business High School

Dne 17.12.2019, Jaroslav Mareš


Portugalsko - ERASMUS+ STŘ

10 žáků ze 4. Lf a 2 žáci ze 3.Lf se ve dnech 2. 11. až 15.11 zúčastnili stáže s názvem „Strojírenství a logistika v Evropě“  v Portugalsku. Žáci byli ubytováni v kampusu Mobility Friends v Gamilu nedaleko městečka Barcelos, cca 70 km od Porta. V rámci všedních dní byli přiděleni do 3 firem, a to Chuvitex, Frutas do Cávado, CorreiaCardoso, kde vykonávali odbornou stáž, při které zdokonalovali své kompetence v oboru logistika a anglický jazyk. Stáž byla velmi prospěšná, všichni žáci přijeli plni zážitků z cestování letadlem, návštěv turistických center Portugalska a obohaceni o získané dovednosti z oboru. 


Dne 10.12.2019, Martin Tůma


Souboje škol na 64 polích šachovnice RES STŘ

Bronzová medaile a postup našeho týmu na krajské kolo!

V pondělí 2. prosince proběhlo v DDM okresní kolo škol v šachu. Nelítostné souboje na šachovnicích svedlo 150 žáků škol celého okresu.  Naše družstvo získalo 3. místo v kategorii střední školy a vybojovalo si tak postup na lednové krajské kolo, které se uskuteční v Lounech. Nejvyšší počet bodů pro náš tým získal Sysel, Polák, Mrišová (všichni 4 body ze 6 partií).

Mgr. Kamil Balín


Dne 04.12.2019, Aleš Kučera


První testovací závod v druhém roce projektu H2AC4schools RES

V sobotu 23. 11. 2019 se ve sportovní hale v Maroldově ulici v Děčíně konal zkušební testovací závod v rámci výše uvedeného projektu, kterého se tentokráte zúčastnilo 19 týmů z českých a saských středních škol (kromě naší SPŠ zde byly střední školy z Děčína, České Lípy, Sokolova, Liberce, Teplic, Ostrova nad Ohří, saská strana byla zastoupena městy Oberwiesenthal, Penig, Hartha, Freiberg a Waldenburg).

Jedná se o závody PrOJETÍ světa elektromobility s vodíkem. Společným cílem tohoto příhraničního projektu je přiblížit žákům středních škol technologie obnovitelných druhů energie při pohonu silničních motorových vozidel. Získané znalosti potom týmy aplikují při sestavování dálkově ovládaných závodních automobilů, které jsou poháněny vodíkovými palivovými články.

V druhém ročníku se vývoj a práce na modelu auta s hybridním pohonem zaměří na ekonomiku jízdy. Zatímco první ročník skončil závodem v Německém Chemnitz, kde dvojice palivových článků měla nominální výdrž 30 minut, druhý ročník jsme zahájili na „metě“ 25 minut a čas se bude v následujících dvou závodech nadále zkracovat.

Tým naší SPŠ tvoří v tomto školním roce A. Ženíšek, L. Kůtka, F. Hartl (všichni D3) a V. Winkler, L. Heřman, J. Zvolenský a O. Mörl (všichni S1A). Vedením tohoto projektu na naší škole byli pověřeni, tak jako minulý rok Ing. F. Svoboda a pan M. Baran. Tým naší školy má jako partnera přiřazeno družstvo gymnázia z městečka Penig.

Projekt je zastřešen 3 vysokými školami Technische Universität Chemnitz, Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického Praha a Vysoká škola chemicko-technologická Praha.

Ing. František Svoboda

Dne 26.11.2019, Pavel Novák


Spolupráce SPŠ s Jižní Koreou RES STŘ

Rýsuje se možnost další zahraniční spolupráce pro naši školu mimo Evropskou unii – Jižní Korea

Návštěva korejské delegace

Dne 4. 11. 2019 přijalo vedení školy zástupce korejských středních škol v čele s panem Jong-Soo Kimem, generálním ředitelem centra pro zahraniční styky Korejské republiky – Jižní Korea. Vedení školy s kolegy v přátelské diskuzi za přítomnosti korejského tlumočníka, který hovořil velmi dobře česky, probralo vzdělávací systémy obou států. Hlavním tématem bylo navázaní přátelských vztahů mezi korejskou střední školou Bussines High School z města Gyeongjn a naší SPŠ. Zároveň jsme diskutovali o možnostech spolupráce s UJEP a některými výrobními závody a podniky, např. Chart Ferox a dalšími.

Dohodli jsme se na osobní návštěvě delegace učitelů a studentů. Dne 6.11.2019 navštívila naší školu delegace korejských učitelů a studentů s ředitelem této školy panem Lee Sang – Myoung.

Korejští hosté si prohlédli obě dvě střediska školy jak pro teoretické, tak i pro praktické vyučování. Na škole se jim velice líbilo a nejspíše se nejednalo o poslední společnou akci. Hlavním zájmem našich korejských přátel je navázaní úzkých styků se školou a podmínky pro další rozvoj spolupráce v Ústeckém kraji.

Dne 08.11.2019, Jaroslav Mareš


Vícedenní exkurze tříd A3, A4 do jižních Čech RES

Mezi 22. a 24. říjnem 2019 proběhl vícedenní výlet tříd A4 a A3. Na akci přispěl Ústecký kraj z projektu I-KAP, společnost o. p. s. Technik budoucnosti a také člen školské rady pan Ing. Michal Arnold.

Výlet začal v úterý ráno. První zastávkou byl Písek s historickou Křižíkovou vodní elektrárnou na řece Otavě. Odpoledne byla na programu návštěva informačního centra Jaderné elektrárny Temelín. Žáci si vyslechli povídání, shlédli 2D i 3D filmy a vyzkoušeli kvízy a řízení reaktoru. Ubytování bylo zajištěno na Hluboké ve Sportcentru Dvořák ve vytápěných chatkách i s jídlem, a tudíž byli všichni spokojeni.

Ve středu bylo třeba trochu improvizovat. Dopoledne navštívila výprava atraktivní zoologickou zahradu a lovecký zámeček Ohrada, odpoledne zámek Hlubokou s privátní prohlídkou. Pak už se jelo do Českého Krumlova.

Čtvrtek byl dnem návratu. Výprava zajela k Sudoměři prohlédnout si bojiště bitvy v roce 1420 a pomník bratra Žižky, který zde zvítězil nad pětinásobnou přesilou. Druhá zastávka v Písku byla kvůli obědu. Program byl završen exkurzí do elektrárny a hráze Orlík. Toto vodní dílo na vltavské kaskádě nás ohromilo svou mohutností. Ani v chodbách hráze nikdo nezabloudil a v dobrém čase jsme dorazili domů.

Ing. Pavel Kobrle

Dne 06.11.2019, Pavel Novák