Vážení rodiče, vážení žáci,

vzhledem k opatřením vlády ČR funguje škola v nouzovém režimu. Další průběh školního roku (výuka, aktivity související s výukou, mimoškolní aktivity, a další) budou řešeny dle pokynů MŠMT.

V případě, že žáci potřebují k domácí výuce jakékoli pomůcky zanechané ve škole, je možné si je vyzvednout denně od 8 do 9 hodin po dohodě s pracovníky školy. V nutných případech nás můžete kontaktovat na e-mailu sekretariat@spsul.cz.

Děkujeme za pochopení.

Přijímací řízení, maturitní a závěrečné zkoušky

Aktuální informace k další organizaci přijímacího řízení, maturit a závěrečných zkoušek naleznete v těchto sekcích našeho webu:

Domácí výuka v době uzavření školy

Žákům budou po dobu zrušení výuky zadávány studijní úkoly na doma prostřednictvím systému Bakaláři (zprávy Komens), sledujte tedy pravidelně svůj účet ve webové aplikaci. Vyučující mohou případně zvolit některou z alternativních metod "výuky na dálku", pokud bude pro jejich vyučovací předmět vhodná.

Upozornění: Materiály, předávné učiteli žákům, se zobrazují pouze v jejich účtu a nikoli v účtu rodičů. Přihlašujte se tedy přes svůj vlastní účet. Stejně tak není vhodné přihlašovat se přes (dobíhající) systém Školní login - toto přihlášení může způsobovat problémy s otevíráním příloh zpráv.

Pokud nemáte přímý přístup k vlastnímu účtu v Bakalářích, napište na e-mail dle vašeho střediska (RES - pavelnovak@spsul.cz, STŘ - jaroslavmasopust@spsul.cz)

Vážení rodiče, vážení žáci,

vzhledem k oznámení premiéra vlády ČR Andreje Babiše se od 10.3.2020 od 18:00 zakazuje osobní přítomnost žáků a studentů ve škole (týká se i dálkového studia). Zákaz je platný až do odvolání Vládou ČR! Žádáme vás sledujte webové stránky školy, kde vás budeme o aktuální situaci průběžně informovat. Zde bude zároveň včas vyvěšeno odvolání zákazu a zahájení výuky.

Jaroslav Mareš, ředitel školy

Nový rok RES STŘ


Dne 22.12.2019, Jaroslav Mareš


Vánoční futsalový turnaj školy ovládlo středisko Stříbrníky RES STŘ

V pátek 20. prosince se ve sportovní hale střediska Stříbrníky konalo finále tradičního vánočního futsalového turnaje naší školy. Rekordní počet 40 tříd odehrál v týdnu před Vánoci svá utkání v rámci kvalifikace, ze které do finále postoupili oba finalisté z jednotlivých středisek.

První semifinále bylo jasnou záležitostí pro stříbrnickou třídu 3.DM, která zvítězila nad mladíky z S1B 4:1. Druhé semifinále už bylo o poznání vyrovnanější. Po vítězství 2:1 nad třídou D3 se radovala třída 3.ITA.

V duelu o třetí místo nakonec po boji uspěli žáci S1B, kteří si poradili se třídou D3 těsně 4:3.

V napínavém finále dvou tříd ze Stříbrníků nakonec zvítězila 2:1 třída 3.DM nad stejně starými žáky 3.ITA.

Mgr. Michal Neustupa


Výsledky finále vánočního futsalového turnaje

Semifinále

  • S1B (středisko Resslova) – 3.DM (středisko Stříbrníky) 1:4
  • D3 (středisko Resslova) – 3. ITA (středisko Stříbrníky) 1:2

O 3. místo

  • S1B (středisko Resslova) – D3 (středisko Resslova) 4:3

Finále

  • 3.DM (středisko Stříbrníky) – 3.ITA (středisko Stříbrníky) 2:1

Další fotografie: foto1, foto2, foto3, foto4, foto5, foto6.

Dne 20.12.2019, Pavel Novák


Spolupráce s Gyeongju Business High School, Republic of Korea RES STŘ

 

Naše škola získala partnera z Jižní Koreje - Gyeongju Business High School, podepsali jsme memorandum o spolupráci.

Navázali jsme tak na nedávnou návštěvu, kdy přijalo vedení školy zástupce korejských středních škol v čele s panem Jong-Soo Kimem, generálním ředitelem centra pro zahraniční styky Korejské republiky – Jižní Korea a ředitelem panem Lee Sang – Myoung.

Hlavním zájmem našich korejských přátel je navázaní úzkých styků se školou a podmínky pro další rozvoj spolupráce v Ústeckém kraji, spolupráci s městem, krajem a UJEP.

Účelem této dohody o spolupráci je:

  • rozšířit a posílit globální vzdělávací programy na obou středních školách,
  • přispívat k rozvoji výměnného programu pro studenty, a
  • rozvíjet možnosti odborného vzdělávání zaměstnanců mezi Střední průmyslovou školou a Gyeongju Business High School

Dne 17.12.2019, Jaroslav Mareš


Portugalsko - ERASMUS+ STŘ

10 žáků ze 4. Lf a 2 žáci ze 3.Lf se ve dnech 2. 11. až 15.11 zúčastnili stáže s názvem „Strojírenství a logistika v Evropě“  v Portugalsku. Žáci byli ubytováni v kampusu Mobility Friends v Gamilu nedaleko městečka Barcelos, cca 70 km od Porta. V rámci všedních dní byli přiděleni do 3 firem, a to Chuvitex, Frutas do Cávado, CorreiaCardoso, kde vykonávali odbornou stáž, při které zdokonalovali své kompetence v oboru logistika a anglický jazyk. Stáž byla velmi prospěšná, všichni žáci přijeli plni zážitků z cestování letadlem, návštěv turistických center Portugalska a obohaceni o získané dovednosti z oboru. 


Dne 10.12.2019, Martin Tůma


Souboje škol na 64 polích šachovnice RES STŘ

Bronzová medaile a postup našeho týmu na krajské kolo!

V pondělí 2. prosince proběhlo v DDM okresní kolo škol v šachu. Nelítostné souboje na šachovnicích svedlo 150 žáků škol celého okresu.  Naše družstvo získalo 3. místo v kategorii střední školy a vybojovalo si tak postup na lednové krajské kolo, které se uskuteční v Lounech. Nejvyšší počet bodů pro náš tým získal Sysel, Polák, Mrišová (všichni 4 body ze 6 partií).

Mgr. Kamil Balín


Dne 04.12.2019, Aleš Kučera


První testovací závod v druhém roce projektu H2AC4schools RES

V sobotu 23. 11. 2019 se ve sportovní hale v Maroldově ulici v Děčíně konal zkušební testovací závod v rámci výše uvedeného projektu, kterého se tentokráte zúčastnilo 19 týmů z českých a saských středních škol (kromě naší SPŠ zde byly střední školy z Děčína, České Lípy, Sokolova, Liberce, Teplic, Ostrova nad Ohří, saská strana byla zastoupena městy Oberwiesenthal, Penig, Hartha, Freiberg a Waldenburg).

Jedná se o závody PrOJETÍ světa elektromobility s vodíkem. Společným cílem tohoto příhraničního projektu je přiblížit žákům středních škol technologie obnovitelných druhů energie při pohonu silničních motorových vozidel. Získané znalosti potom týmy aplikují při sestavování dálkově ovládaných závodních automobilů, které jsou poháněny vodíkovými palivovými články.

V druhém ročníku se vývoj a práce na modelu auta s hybridním pohonem zaměří na ekonomiku jízdy. Zatímco první ročník skončil závodem v Německém Chemnitz, kde dvojice palivových článků měla nominální výdrž 30 minut, druhý ročník jsme zahájili na „metě“ 25 minut a čas se bude v následujících dvou závodech nadále zkracovat.

Tým naší SPŠ tvoří v tomto školním roce A. Ženíšek, L. Kůtka, F. Hartl (všichni D3) a V. Winkler, L. Heřman, J. Zvolenský a O. Mörl (všichni S1A). Vedením tohoto projektu na naší škole byli pověřeni, tak jako minulý rok Ing. F. Svoboda a pan M. Baran. Tým naší školy má jako partnera přiřazeno družstvo gymnázia z městečka Penig.

Projekt je zastřešen 3 vysokými školami Technische Universität Chemnitz, Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického Praha a Vysoká škola chemicko-technologická Praha.

Ing. František Svoboda

Dne 26.11.2019, Pavel Novák