Setkání s budoucím prezidentem Petrem Pavlem

Setkání s Petrem Pavlem

Vybraní žáci čtvrtých ročníků naší školy se zúčastnili diskuze se zvoleným prezidentem České republiky Petrem Pavlem, která proběhla ve čtvrtek od 17 hodin v červené aule na UJEP. Nastávající prezident dorazil do auly s mírným zpožděním, ale potlesk a pokřik z přilehlých chodeb a poslucháren jasně svědčily o tom, že se tak stalo jen za cenu přivítání se s těmi, kdo už se do auly nevešli. Nicméně i ti měli možnost celou diskuzi sledovat v přímém přenosu na velkoplošných obrazovkách. V doprovodu rektora univerzity následně budoucí hlava státu odpovídala na otázky akademických pracovníků i studentů, a to ve velmi vstřícné a přátelské atmosféře. Na závěr jsme se ještě zdrželi na tiskovou konferenci a podívali se na práci médií. Troufám si říct, že pro naše žáky se jednalo o neopakovatelnou zkušenost.

Přejít na začátek