Vážení rodiče, zákonní zástupci,

srdečně zveme rodiče našich budoucích žáků na třídní schůzky nultých ročníků. Schůzky se konají v následujících termínech:

  • středisko Stříbrníky - středa 12. června od 16:00 hodin ve sportovní hale střediska Stříbrníky, Výstupní 2,
  • středisko Resslova - středa 19. června od 16:00 hodin, aula Pedagogické fakulty UJEP, ul. České mládeže.

Po zahájení, představení vedení školy a úvodních obecných informacích bude schůzka jednotlivých tříd pokračovat v budově školy (střediska Resslova / Stříbrníky) pod vedením budoucích třídních učitelů.

Přineste prosíme zároveň vyplněný formulář ISIC + fotografii pasového formátu + 290 Kč pro vyhotovení ISIC karty (= průkaz studenta naší školy, vstup do budovy, evidence výdej obědů). Děkujeme.

Úvodní informační schůzka pro žáky dálkového studia proběhne ve čtvrtek 5. 9. 2019 od 15:30 hodin v přednáškovém sále, 1. patro budovy střediska Stříbrníky, ulice Výstupní 3219/2, Ústí nad Labem.

Dále bylo vyhlášeno 2. kolo přijímacího řízení pro doplnění neobsazených míst v některých oborech. Kriteria a další informace naleznete v sekci přijímací řízení na tomto webu.

Nejlepší mladí programátoři Ústeckého kraje soutěžili na naší škole STŘ

Náš žák nejlepší v kategorii tvorba webových aplikací!

Ve čtvrtek 19.dubna uspořádalo středisko Stříbrníky krajské kolo Soutěže v programování.

Jedná se o postupovou soutěž, na kterou se kvalifikovali ti nejlepší z okresních kol. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, tři byly určené pro žáky středních škol a jedna pro žáky základních škol. Náročné úlohy  prověřily a zaměstnaly i ty nejtalentovanější „hlavičky“. Nejlépe se našim žákům vedlo v kategorii tvorba webu, kde Jakub Kubát (3ITA) zvítězil a Jan Plechatý (3ITA) se umístil na krásném 3.místě. Dále nám patří dvě čtvrtá místa v kategorii programování mikrořadičů a programování mládež (Jakub Trčka, 3ME a David Šerák, 4ITA).

Celkem soutěžilo 30 žáků a bylo použito 8 rozličných programovacích jazyků (Python, C#, Java, …). Účastníci a doprovod měli zajištěný oběd, medailisté si odnesli hodnotné ceny a už se všichni těší na příští ročník. Soutěž sponzorsky podpořila firma TETA s.r.o. a její zástupce Václav Ženíšek nabídl možnost spolupráce a účasti na jimi vytvořené soutěži (www.tetanet.cz/soutez). 

Výsledková listina

Mgr. Kamil Balín

Dne 24.04.2018, Aleš Kučera


Letošní Energetické maturitě vévodí středoškoláci z Ústí nad Labem a Kladna RES

Naši žáci dokázali již potřetí za sebou vyhrát soutěž ČEZ - Energetická maturita. Dále vybíráme z oficiální tiskové zprávy Skupiny ČEZ.

Tušimice - Energetickou maturitu v Elektrárně Tušimice má za sebou 32 středoškoláků z 11 partnerských škol Skupiny ČEZ. Během tří dnů se všichni seznámili se vším, co nějak souvisí s výrobou elektrické energie. Po absolvování závěrečného testu z právě nabitých vědomostí se králem Energetické maturity 2018 stal Lukáš Klouček ze SPŠ v Ústí nad Labem.

Do Elektrárny Tušimice letos přijeli žáci ze SPŠ a VOŠ Kladno, SPŠ Ústí nad Labem, SPŠE Ječná Praha, VOŠ a SPŠ Děčín, SPŠ Rakovník, ESOZ Chomutov, SPŠSE Liberec, SPŠ Chomutov, GSOŠ Podbořany, SPŠ Most a SPŠ Ostrov. Z 32 „maturantů“ se ovšem mohl stát Králem energetické maturity jen jeden. Absolutním vítězem, který získal plný počet 20 bodů a test vyplnil v nejkratším čase, se stal Lukáš Klouček ze SPŠ Ústí nad Labem. Druhé místo obsadil jeho spolužák Dan Krejčí. Na třetím místě skončili Jakub Vážný a Michal Procházka, oba ze SPŠ Kladno.

Odkaz na celý článek na webu ČEZ.

Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy

Dne 09.04.2018, Pavel Novák


Okresní kolo Soutěže v programování STŘ

Již třetím rokem uspořádala naše škola, ve spolupráci s DDM Ústí nad Labem, okresní kolo soutěže v programování. Soutěže se účastnilo 21 žáků ze čtyř škol.

    Naši žáci zvítězili jak v kategorii tvorba webu (Jan Plechatý, 3ITA), tak kategorii programování desktopových aplikací (David Šerák, 4ITA). Skvělé výsledky podtrhli dalším medailovým umístěním (viz kompletní výsledky). Za účast, odvahu a předvedené výkony si zaslouží obdiv všichni účastníci. Vždyť dnešní generace využívá počítače výhradně ke komunikaci na sociálních sítích, hraní počítačových her a programování se věnuje jen málokdo. Mnozí si poradili i s velmi algoritmicky náročnými úlohami. Programovalo se především v populárních jazycích jako jsou Java, C++, C# a JavaScript.          

    Vítěze a druhé v pořadí z každé kategorie čeká 19. dubna krajské kolo. Jeho organizací se ujala opět naše škola. V krajském kole navíc přibude kategorie programování mikrořadičů. V té se soutěží především na dnes oblíbené platformě Arduino. Tuto populární platformu a IoT (Internet věcí) budeme na naší škole podporovat a rozvíjet ve spolupráci s IBM a Přírodovědeckou fakultou UJEP.


    Našim žákům držíme palce, aby se probojovali z krajského kola na republikové a změřili síly s těmi nejlepšími. 


Výsledková listina 
Mgr. Kamil Balín

Dne 16.03.2018, Aleš Kučera


6. ročník krajské soutěže v AutoCADu a Inventoru RES

Dne 28. února 2018 se na Střední průmyslové škole, Ústí nad Labem, Resslova 5 sešli opět strojaři z celého kraje na dalším ročníku krajského kola soutěže ve 2D dokumentaci – AutoCAD a 3D modelování – Inventor na počítačích.

Soutěže se zúčastnila družstva žáků a jejich pedagogických doprovodů ze všech průmyslových škol kraje, které mají ve svém portfoliu Strojírenské obory vzdělávání.

Soutěž zahájil náměstek hejtmana Petr Šmíd, který ve své řeči zdůraznil potřebnost těchto oborů pro uplatnění v praxi a spolupráci s firmami v současné době. Slavnostního zahájení se kromě zástupce zřizovatele zúčastnili zástupci fakult UJEP, jednotlivých sponzorů a předseda školské rady.

Velké poděkování za zorganizování celé akce patří kolegům Martinu Kynclovi a Blance Urbánkové a našim sponzorům a partnerům, kteří věnovali do soutěže hodnotné ceny a pomohli zabezpečit celou soutěž. Všichni zúčastnění žáci prokázali dobré znalosti v obou kategoriích a výsledkové listiny je možné si prohlédnout v přiloženém souboru.

Všem účastníkům děkujeme za účast na soutěži, gratulujeme těm, kteří se umístili na předních místech, a přejeme další úspěšné vzdělávání v jejich kmenových školách.

Celá soutěž je velmi dobrým krokem a příspěvkem k rozvoji technického vzdělávání v Ústeckém kraji.

Mgr. Bc. Jaroslav Mareš, ředitel školy

Dne 05.03.2018, Pavel Novák


PŘIHLÁŠKY KE VZDĚLÁVÁNÍ RES STŘ

Vážení uchazeči a Vážení rodiče,

děkujeme vám za  Váš zájem a  účast na ukázkových dnech a dnech otevřených dveří, které jsme pro Vás zorganizovali v uplynulých týdnech.
Doufáme,  že se vám ve škole líbilo a potvrdíte zájem podáním přihlášek ke vzdělávání do oborů školy.  Budeme se těšit na podané přihlášky ke vzdělávání a účast v přijímacím řízení, ve kterém Vám přejeme úspěch.

Jaroslav Mareš

Dne 11.02.2018, Jaroslav Mareš


Maturitní ples 2018 (RES) RES

V sobotu 24. února 2018 se od 19.00 hodin koná v Domě kultury Ústí nad Labem maturitní ples tříd D4, S4, E4 a A4, tedy všech maturitních tříd ze střediska Resslova. Jménem pořádající organizace Technik budoucnosti o. p. s. zveme všechny zájemce.

Ing. Vlastimil Sekal, zástupce ředitele

Dne 01.02.2018, Pavel Novák