Vážení uchazeči o studium,

děkujeme za Vámi podané přihlášky, které přišly letos opět v hojném počtu. V nejbližší době nás v rámci přijímacího řízení čekají následující kroky:

  • cca 29. března - Uchazeči obdrží dopisem pozvánku na motivační pohovor a maturitní obory také pozvánku k přijímací zkoušce. (Ti, kdo udali v přihlášce e-mailovou adresu, dostanou pozvánku také elektronicky.)
  • 9. dubna - Motivační pohovor
  • 12. dubna - 1. termín přijímacích zkoušek
  • 15. dubna - 2. termín přijímacích zkoušek
  • 22. dubna - Vyhlášení výsledků přijímacího řízení pro učební obory.
  • 29. dubna - Vyhlášení výsledků přijímacího řízení pro maturitní obory. (Po zpřístupnění výsledků státních přijímacích zkoušek CERMATem.)

Kriteria probíhajícího přijímacího řízení a další informace najdete v sekci přijímací řízení tohoto webu.

Krajské finále KB Challenge ve florbalu RES STŘ

Naše družstvo ve složení: Jakub Rudiš (S2B), Oldřich Jireček (D2), Riegert Karel, Martin Fuchsig (E3), Dominik Beneš, Pavel Vítek (S1A), Jan Medek (D1), Raymond Richtermoc (E1B) a Vojtěch Válek (1ITA) se dne 30. 1. 2018 zúčastnilo krajského finále KB Challenge ve florbalu v Chomutově. Na krajské finále se kluci kvalifikovali vítězstvím ve finále okresním, kde vybojovali tři výhry a jednu remízu. Účastníky - vítězi okresních finále byli: SPŠ Resslova, Gymnázium Litvínov, Gymnázium Chomutov, Gymnázium Teplice, SPŠ Děčín, ESOZ Chomutov.

Náš vstup jsme odstartovali vítězstvím 7:4 v prvním zápase nad Gymnáziem Teplice. Ve druhém zápase jsme narazili na SPŠ Děčín, která byla podle všech předpokladů společně s námi favoritem na celkové vítězství. Utkání skončilo remízou 1:1 a v další fázi turnaje, který se hrál systémem 'každý s každým', jsme se museli pokusit o co nejlepší skóre a vstřelit více branek než hráči SPŠ Děčín, nebo doufat, že soupeř zaváhá...

V dalším zápase, ve kterém jsme se snažili o co největší počet vstřelených branek a o co nejméně obdržených, jsme dominovali po všech stránkách a zápas proti ESOZ Chomutov jsme vyhráli v poměru 10:1. Před naším posledním vystoupením na turnaji prohrála svůj zápas SPŠ Děčín a tím pádem by nám stačilo remizovat nebo vyhrát bez ohledu na skóre!

V posledním zápase proti hráčům z litvínovského gymnázia předvedl skvělý výkon Martin Fuchsig. Za přispění všech svých spoluhráčů pasoval hráče soupeře do role pouhých diváků a na vítězství 10:1 se podílel všemi DESETI vstřelenými góly. Po zásluze byl společně s Dominikem Benešem vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje.

Vítězství na krajském finále zaručuje našim žákům účast na kvalifikaci o republikové finále, které se bude hrát v březnu. Žákům SPŠ Resslova děkujeme za předvedený sportovní výkon a reprezentaci školy.

Mgr. Václav Šonka

Dne 01.02.2018, Pavel Novák


Lyžařský kurz PEC 2018 RES STŘ

Dnes končí první lyžařský kurz naší školy pro první ročníky. Všichni účastníci ho zvládli. Ti co neuměli, se naučili lyžovat a ti co přijeli s dovednostmi se v nich zdokonalili.

V letošním školním roce organizujeme celkem čtyři lyžařské kurzy pro více než 145 žáků obou středisek - v tomto ohledu patříme mezi nejlepší v celém Ústeckém kraji. Pokračujeme tím v nastavené tradici školy. Nezapomínáme na rozvoj žáků ve všech oblastech školních i mimoškolních aktivit. Naše škola je kromě odborné činnosti i velmi úspěšná především v pořádání zimních a letních sportovních kurzů.

Před vánočními svátky absolvovali žáci výběrový kurz do Val di Fiemme, žáci střediska Resslova právě nyní dokončují lednový kurz. Další dva kurzy - pro žáky 1. ročníků střediska Stříbrníky a druhý kurz pro Resslovku bude v Peci pod Sněžkou v měsíci březnu.

Dne 26.01.2018, Jaroslav Mareš


Školní kolo soutěže v kreslení na počítači - leden 2018 RES

Ve středu 17. ledna proběhlo školní kolo soutěže v kreslení na počítači. Soutěž na středisku Resslova zaštiťovali učitelé odborných předmětů oboru strojírenství Ing. Martin Kyncl a Ing. Blanka Urbánková.  V přiloženém souboru naleznete výsledky, a v tomto článku také několik fotografií ze soutěže.

Dne 24.01.2018, Pavel Novák


VÁNOCE 2017 A NOVÝ ROK 2018 RES STŘ


žení kolegové, žáci školy a rodiče, přátelé a příznivci školy, partneři a všichni dobré vůle,

přejeme Vám šťastné Vánoce a

vše NEJ ……………… v roce 2018


za celou školu

Jaroslav Mareš


Dne 17.12.2017, Jaroslav Mareš


Vítězství našich žáků v okresním přeboru družstev v šachu STŘ

V úterý 12. prosince proběhlo v DDM Ústí nad Labem okresní kolo přeboru škol v šachu. Naši žáci zvítězili před oběma ústeckými gymnázii Jateční a Dr. Šmejkala.

Logické myšlení, propočet a dobrá paměť, která je tak důležitá při této hře,  není jen vlastnost gymnazistů. 

Nejlepším hráčem celého turnaje byla naše Eliška Mrišová (4 vítězství, 2 remízy, žádná porážka), která tak nejvíce přispěla k našemu celkovému vítězství a tím postupu na lednové krajské kolo do Litoměřic. Pochvalu zaslouží dále Rojt (4 body), Krtek (4b) , Šmatlák (2b), Mach (2b), Kodeš (1,5b)  a Klein (1,5b).

Mgr. Kamil Balín

Dne 14.12.2017, Aleš Kučera


soutěž pro ZŠ "A je to 2017" STŘ

Dne 13. prosince 2017 se na naší škole konal již 8. ročník oblíbené soutěže pro žáky posledních ročníků ze základních škol. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 11 čtyřčlenných družstev z deseti základních škol. Všem účastníkům děkujeme za účast, doufáme, že se při soutěži řádně pobavili a přejeme všem krásné a pohodové vánoční svátky. Zároveň se již těšíme na další ročník soutěže "A je to 2018".

Výsledková listina a seznam základních škol je zde.