HYBRIDNÍ UČEBNA VE ŠKOLE RES STŘ

Hybridní učebnou pro výuku se můžeme, jako první škola v Ústeckém kraji, pochlubit od začátku května.

Situace, kdy není možné, aby byli všichni žáci ve třídě, se vyskytují čím dál tím častěji. Odpovědí na ně je hybridní výuka, při které může učitel pracovat jak s žáky v lavicích, tak s těmi, kteří do školy přijít nemohli. Celý systém lze využít i v případě, kdy učitel je mimo školu a žáci jsou ve škole.

Na technickém vybavení učebny se finančně podílel Ústecký kraj, další úpravy se podařily díky finanční dotaci od partnerské firmy CWS s.r.o. Oběma patří velké poděkování. Součástí vybavení jsou dvě velké obrazovky umožňující žákům vidět se navzájem a sledovat výukový program, kamery a další hardwarové vybavení.

Slavnostně otevřít učebnu a podívat se na hybridní výuku přijeli na pozvání ředitele školy hejtman Jan Schiller a také radní pro školství, mládež a sport Jindra Zalabáková. „Na odborných středních školách, jako je tato, nové a moderní výukové prvky podporujeme. Vaše škola patří mezi tu vůbec první v našem regionu, která disponuje těmito chytrými technologiemi. Doufám, že zde budete spokojeni a na vlastní kůži poznáte zkvalitnění hybridní distanční výuky,“ uvedl před žáky hejtman Jan Schiller.

Na systém „učitel ve škole – žáci doma“ si v době pandemie všichni už zvykli. Na ústecké průmyslovce však zkoušejí průkopnické vybavení. „V republice je pouze několik škol, které mají vybavení pro hybridní výuku postavené na Microsoft Teams, Tato základní platforma byla doplněna o hardwarové vybavení,“ dodal Petr Rosol ze společnosti Softwareone.

Dne 08.05.2022, Jaroslav Mareš


Okresní kolo přeboru ŠKOL v orientačním běhu STŘ


Dne 29.4. se konalo Okresní kolo přeboru ŠKOL v orientačním běhu. Ze střediska Stříbrníky se závodu zúčastnilo 10 žáků z různých ročníků a oborů.

2. a 3. místo obsadili naši žáci, a to Ondřej Jareš (1ITB) a Vojtěch Radla (2ME).  

První 4 nejrychlejší závodníci ze školy bodovali také v soutěži školních týmu a obsadili 2. místo ve složení: Ondřej Jareš, Vojtěch Radla, Ondřej Werner (1LF) a Pavel Mareček (2ITA). 

Všem účastníkům děkujeme za účast a skvělou reprezentaci školy.  

18.5. se bude konat Krajské kolo přeboru OB v Duchcově. 


Mgr. Blanka Studihradová

Dne 05.05.2022, Martin Tůma


Poslední zvonění na Resslovce RES

Čtvrtek 28. dubna byl na Resslovce dnem rozdáváním vysvědčení končícím posledním ročníkům. Maturanti toho využili k uspořádání velké grilovačky, která potěšila celou školu. Za zmínku stojí i vozidlo, kterým se někteří z nich dostavili - zemědělský traktor, který vidíte na jednom z obrázků.

Dne 29.04.2022, Pavel Novák


Úspěch v Soutěži v programování STŘ

Dne 21. 4. 2022 proběhlo na naší škole krajské kolo Soutěže v programování, jež má už více než 30letou tradici. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, a to SŠ - programovací jazyky mládež, kde žáci vypracovávali 4 programovací úlohy během 4 hodin, a SŠ - programování mikrořadičů, v níž museli žáci sestrojit zařízení pro vysílání Morseovy abecedy. Obou kategorií se zúčastnilo 22 soutěžících z různých škol, konkurence tedy nebyla nejmenší, a i proto máme velkou radost z výsledků a umístění našich žáků. V první kategorii jsme obsadili první dvě pozice, příčku nejvyšší získal Tomáš Buriánek (4ITA), druhou si přivlastnil Jakub Dvořák (2ITA). V programování mikrořadičů se na třetí místo probojoval Jan Kubát (3ITB). Gratulujeme a budeme držet palce, aby se v součtu výsledků ostatních krajů naši žáci nakonec dokázali nominovat do celorepublikového kola. 


Dne 25.04.2022, Pavel Novák


Exkurze třídy A3 ve firmě FESTO RES

V úterý 19. 4. 2022, tedy den po letošních Velikonocích, se třída A3 vydala na návštěvu Prahy a na exkurzi do firmy FESTO. Z vlakového hlavního nádraží v Praze si šla skupina prohlédnout opravené Národní muzeum a poté se vydala směrem dolů Václavským náměstím. Velká část skupiny si zašla prohlédnout největší prodejnu knih v Praze LUXOR. Po půlhodinové prohlídce žáci pokračovali směrem dál k Staroměstskému náměstí, ke viděli Pražský orloj a znovu vztyčený Mariánský sloup, který svrhla skupina anarchistů vedená spisovatelem Frantou Sauerem v roce 1918. Po občerstvení se jsme se vydali k nábřeží Vltavy, a pokračovali dále podél řeky. Když nadešel čas exkurze, přesunuli jsme se tramvají do Modřan, do sídla firmy FESTO.

Ve firmě se žáci na přednášce dozvěděli o historii firmy a následně poté měli k dispozici odborné praktické ukázky konkrétních aktuátorů a senzorů z portfolia firmy FESTO. Na závěr žáci byli seznámeni s univerzálními sektory mobilní továrny INDUSTRY IV. Po skončení ukázek a po množství doplňujících dotazů se třída A3 rozešla za dalším soukromým programem v Praze.

Ing. Pavel Votrubec

Dne 21.04.2022, Pavel Novák


Úspěch v okresním kole Matematického klokana RES

Žáci S4A Martin Jásek a Martin Polák obsadili 3. místo v okresním kole soutěže Matematický klokan. V jejich kategorii Student soutěžilo celkem 133 řešitelů.

Gratulujeme!

Dne 20.04.2022, Pavel Novák