Vážení uchazeči o studium,

srdečně vás zveme na dny otevřených dveří v obou střediscích naší školy. Podrobnosti o termínech naleznete pod tímto odkazem nebo v horním menu Pro uchazeče. Zde naleznete také temíny ukázkových dnů, na kterých můžete okusit atmosféru naší školy na vlastní kůži.

Nezapomeňte také na to, že přihlášku musíte podat řediteli školy nejpozději do 1. března. Aktuální verzi přihlášky ke studiu na SŠ naleznete zde.

Ředitel zveřejnil kriteria prvního kola přijímacího řízení pro denní i dálkovou formu vzdělávání. Najdete je společně s dalšími informacemi v sekci přijímací řízení tohoto webu.


Pozvánka na maturitní ples 2018/19

Vedení školy, maturanti a hlavní pořadatel plesu Technik budoucnosti o. p. s. Vás zvou na maturitní ples, který se bude konat v pátek 1. března 2019 od 19.00 hodin v Domě kultury města Ústí nad Labem. Kromě klasického stužkování maturantů třídními profesory, řady vystoupení a několika překvapení, Vás čeká bohatá tombola. Vstupenky na ples jsou slosovatelné a ve 23.00 hodin budou vylosovány hlavní ceny.

Vedení o. p. s. Technik budoucnosti děkuje všem sponzorům, kteří podpořili tento maturitní ples.

Ing. Vlastimil Sekal, statutární zástupce ředitele

Krajské finále Poháru Josefa Masopusta v kopané RES STŘ

10. května se naši žáci zúčastnili krajského finále Poháru Josefa Masopusta v kopané v Mostě. Po dvou prohrách a 3. místě ve skupině naši žáci zabrali a čtvrtfinále proti Chomutovu ovládli poměrem 3:0. V semifinále si poradili s Roudnicí nad Labem, kterou porazili 1:0 a postoupili do finále turnaje. Ve finálovém zápase se utkali s průmyslovou školou z Mostu a po prohře 1:4 brali stříbrné medaile.

Našim žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Mgr. Václav Šonka, Mgr. Jan Vácha

Dne 15.05.2018, Pavel Novák


Závod dračích lodí 2018 RES STŘ

27. dubna se naši žáci zúčastnili školního závodu dračích lodí. Posádka SPŠ Resslova s přehledem vyhrála obě jízdy a v konkurenci pěti středních škol zaslouženě vyhrála.

Žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Mgr. Bc. Jaroslav Mareš, Petr Paska, Mgr. Václav Šonka

Dne 04.05.2018, Pavel Novák


Suverénní vítězství v okresním finále Poháru Josefa Masopusta RES STŘ

4. května se naši žáci zúčastnili okresního finále Poháru Josefa Masopusta v kopané. V žádném zápase naše družstvo nenašlo premožitele a po čtyřech vítězstvích v turnaji obsadilo 1. místo. Vítězství nám zaručilo postup do krajského finále, které se odehraje 10. května v Mostě.

Našim žákům děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v další fázi turnaje.

Mgr. Václav Šonka, Mgr. Jan Vácha

Dne 04.05.2018, Pavel Novák


Nejlepší mladí programátoři Ústeckého kraje soutěžili na naší škole STŘ

Náš žák nejlepší v kategorii tvorba webových aplikací!

Ve čtvrtek 19.dubna uspořádalo středisko Stříbrníky krajské kolo Soutěže v programování.

Jedná se o postupovou soutěž, na kterou se kvalifikovali ti nejlepší z okresních kol. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, tři byly určené pro žáky středních škol a jedna pro žáky základních škol. Náročné úlohy  prověřily a zaměstnaly i ty nejtalentovanější „hlavičky“. Nejlépe se našim žákům vedlo v kategorii tvorba webu, kde Jakub Kubát (3ITA) zvítězil a Jan Plechatý (3ITA) se umístil na krásném 3.místě. Dále nám patří dvě čtvrtá místa v kategorii programování mikrořadičů a programování mládež (Jakub Trčka, 3ME a David Šerák, 4ITA).

Celkem soutěžilo 30 žáků a bylo použito 8 rozličných programovacích jazyků (Python, C#, Java, …). Účastníci a doprovod měli zajištěný oběd, medailisté si odnesli hodnotné ceny a už se všichni těší na příští ročník. Soutěž sponzorsky podpořila firma TETA s.r.o. a její zástupce Václav Ženíšek nabídl možnost spolupráce a účasti na jimi vytvořené soutěži (www.tetanet.cz/soutez). 

Výsledková listina

Mgr. Kamil Balín

Dne 24.04.2018, Aleš Kučera


Letošní Energetické maturitě vévodí středoškoláci z Ústí nad Labem a Kladna RES

Naši žáci dokázali již potřetí za sebou vyhrát soutěž ČEZ - Energetická maturita. Dále vybíráme z oficiální tiskové zprávy Skupiny ČEZ.

Tušimice - Energetickou maturitu v Elektrárně Tušimice má za sebou 32 středoškoláků z 11 partnerských škol Skupiny ČEZ. Během tří dnů se všichni seznámili se vším, co nějak souvisí s výrobou elektrické energie. Po absolvování závěrečného testu z právě nabitých vědomostí se králem Energetické maturity 2018 stal Lukáš Klouček ze SPŠ v Ústí nad Labem.

Do Elektrárny Tušimice letos přijeli žáci ze SPŠ a VOŠ Kladno, SPŠ Ústí nad Labem, SPŠE Ječná Praha, VOŠ a SPŠ Děčín, SPŠ Rakovník, ESOZ Chomutov, SPŠSE Liberec, SPŠ Chomutov, GSOŠ Podbořany, SPŠ Most a SPŠ Ostrov. Z 32 „maturantů“ se ovšem mohl stát Králem energetické maturity jen jeden. Absolutním vítězem, který získal plný počet 20 bodů a test vyplnil v nejkratším čase, se stal Lukáš Klouček ze SPŠ Ústí nad Labem. Druhé místo obsadil jeho spolužák Dan Krejčí. Na třetím místě skončili Jakub Vážný a Michal Procházka, oba ze SPŠ Kladno.

Odkaz na celý článek na webu ČEZ.

Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy

Dne 09.04.2018, Pavel Novák


Okresní kolo Soutěže v programování STŘ

Již třetím rokem uspořádala naše škola, ve spolupráci s DDM Ústí nad Labem, okresní kolo soutěže v programování. Soutěže se účastnilo 21 žáků ze čtyř škol.

    Naši žáci zvítězili jak v kategorii tvorba webu (Jan Plechatý, 3ITA), tak kategorii programování desktopových aplikací (David Šerák, 4ITA). Skvělé výsledky podtrhli dalším medailovým umístěním (viz kompletní výsledky). Za účast, odvahu a předvedené výkony si zaslouží obdiv všichni účastníci. Vždyť dnešní generace využívá počítače výhradně ke komunikaci na sociálních sítích, hraní počítačových her a programování se věnuje jen málokdo. Mnozí si poradili i s velmi algoritmicky náročnými úlohami. Programovalo se především v populárních jazycích jako jsou Java, C++, C# a JavaScript.          

    Vítěze a druhé v pořadí z každé kategorie čeká 19. dubna krajské kolo. Jeho organizací se ujala opět naše škola. V krajském kole navíc přibude kategorie programování mikrořadičů. V té se soutěží především na dnes oblíbené platformě Arduino. Tuto populární platformu a IoT (Internet věcí) budeme na naší škole podporovat a rozvíjet ve spolupráci s IBM a Přírodovědeckou fakultou UJEP.


    Našim žákům držíme palce, aby se probojovali z krajského kola na republikové a změřili síly s těmi nejlepšími. 


Výsledková listina 
Mgr. Kamil Balín

Dne 16.03.2018, Aleš Kučera