Vážení uchazeči o studium,

děkujeme za Vámi podané přihlášky, které přišly letos opět v hojném počtu. V nejbližší době nás v rámci přijímacího řízení čekají následující kroky:

  • cca 29. března - Uchazeči obdrží dopisem pozvánku na motivační pohovor a maturitní obory také pozvánku k přijímací zkoušce. (Ti, kdo udali v přihlášce e-mailovou adresu, dostanou pozvánku také elektronicky.)
  • 9. dubna - Motivační pohovor
  • 12. dubna - 1. termín přijímacích zkoušek
  • 15. dubna - 2. termín přijímacích zkoušek
  • 22. dubna - Vyhlášení výsledků přijímacího řízení pro učební obory.
  • 29. dubna - Vyhlášení výsledků přijímacího řízení pro maturitní obory. (Po zpřístupnění výsledků státních přijímacích zkoušek CERMATem.)

Kriteria probíhajícího přijímacího řízení a další informace najdete v sekci přijímací řízení tohoto webu.

Školní kolo soutěže v kreslení na počítači - leden 2018 RES

Ve středu 17. ledna proběhlo školní kolo soutěže v kreslení na počítači. Soutěž na středisku Resslova zaštiťovali učitelé odborných předmětů oboru strojírenství Ing. Martin Kyncl a Ing. Blanka Urbánková.  V přiloženém souboru naleznete výsledky, a v tomto článku také několik fotografií ze soutěže.

Dne 24.01.2018, Pavel Novák


VÁNOCE 2017 A NOVÝ ROK 2018 RES STŘ


žení kolegové, žáci školy a rodiče, přátelé a příznivci školy, partneři a všichni dobré vůle,

přejeme Vám šťastné Vánoce a

vše NEJ ……………… v roce 2018


za celou školu

Jaroslav Mareš


Dne 17.12.2017, Jaroslav Mareš


Vítězství našich žáků v okresním přeboru družstev v šachu STŘ

V úterý 12. prosince proběhlo v DDM Ústí nad Labem okresní kolo přeboru škol v šachu. Naši žáci zvítězili před oběma ústeckými gymnázii Jateční a Dr. Šmejkala.

Logické myšlení, propočet a dobrá paměť, která je tak důležitá při této hře,  není jen vlastnost gymnazistů. 

Nejlepším hráčem celého turnaje byla naše Eliška Mrišová (4 vítězství, 2 remízy, žádná porážka), která tak nejvíce přispěla k našemu celkovému vítězství a tím postupu na lednové krajské kolo do Litoměřic. Pochvalu zaslouží dále Rojt (4 body), Krtek (4b) , Šmatlák (2b), Mach (2b), Kodeš (1,5b)  a Klein (1,5b).

Mgr. Kamil Balín

Dne 14.12.2017, Aleš Kučera


soutěž pro ZŠ "A je to 2017" STŘ

Dne 13. prosince 2017 se na naší škole konal již 8. ročník oblíbené soutěže pro žáky posledních ročníků ze základních škol. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 11 čtyřčlenných družstev z deseti základních škol. Všem účastníkům děkujeme za účast, doufáme, že se při soutěži řádně pobavili a přejeme všem krásné a pohodové vánoční svátky. Zároveň se již těšíme na další ročník soutěže "A je to 2018".

Výsledková listina a seznam základních škol je zde.