Vážení uchazeči o studium,

srdečně vás zveme na dny otevřených dveří v obou střediscích naší školy. Podrobnosti o termínech naleznete pod tímto odkazem nebo v horním menu Pro uchazeče. Zde naleznete také temíny ukázkových dnů, na kterých můžete okusit atmosféru naší školy na vlastní kůži.

Nezapomeňte také na to, že přihlášku musíte podat řediteli školy nejpozději do 1. března. Aktuální verzi přihlášky ke studiu na SŠ naleznete zde.

Ředitel zveřejnil kriteria prvního kola přijímacího řízení pro denní i dálkovou formu vzdělávání. Najdete je společně s dalšími informacemi v sekci přijímací řízení tohoto webu.


Pozvánka na maturitní ples 2018/19

Vedení školy, maturanti a hlavní pořadatel plesu Technik budoucnosti o. p. s. Vás zvou na maturitní ples, který se bude konat v pátek 1. března 2019 od 19.00 hodin v Domě kultury města Ústí nad Labem. Kromě klasického stužkování maturantů třídními profesory, řady vystoupení a několika překvapení, Vás čeká bohatá tombola. Vstupenky na ples jsou slosovatelné a ve 23.00 hodin budou vylosovány hlavní ceny.

Vedení o. p. s. Technik budoucnosti děkuje všem sponzorům, kteří podpořili tento maturitní ples.

Ing. Vlastimil Sekal, statutární zástupce ředitele

PŘIHLÁŠKY KE VZDĚLÁVÁNÍ RES STŘ

Vážení uchazeči a Vážení rodiče,

děkujeme vám za  Váš zájem a  účast na ukázkových dnech a dnech otevřených dveří, které jsme pro Vás zorganizovali v uplynulých týdnech.
Doufáme,  že se vám ve škole líbilo a potvrdíte zájem podáním přihlášek ke vzdělávání do oborů školy.  Budeme se těšit na podané přihlášky ke vzdělávání a účast v přijímacím řízení, ve kterém Vám přejeme úspěch.

Jaroslav Mareš

Dne 11.02.2018, Jaroslav Mareš


Maturitní ples 2018 (RES) RES

V sobotu 24. února 2018 se od 19.00 hodin koná v Domě kultury Ústí nad Labem maturitní ples tříd D4, S4, E4 a A4, tedy všech maturitních tříd ze střediska Resslova. Jménem pořádající organizace Technik budoucnosti o. p. s. zveme všechny zájemce.

Ing. Vlastimil Sekal, zástupce ředitele

Dne 01.02.2018, Pavel Novák


Soutěž Doporučeno zaměstnavateli 2017 RES STŘ

V úterý 19. 12. 2017 se v podniku Stanley Black & Decker uskutečnilo slavnostní vyhlášení soutěže Doporučeno zaměstnavateli za rok 2017. Naše SPŠ již počtvrté za sebou obhájila tento důležitý titul v Ústeckém kraji.

Tohoto vítězství si velmi ceníme a děkujeme všem zaměstnavatelům, kteří nás v této soutěži podpořili. Podpora naší SPŠ podniky a závody je pro žáky ZŠ a jejich zákonné zástupce jasným vzkazem, jakým směrem se mají orientovat při volbě středoškolského a později i vysokoškolského vzdělání.

Na pořadí středních škol v této soutěži v Ústeckém kraji je zajímavá skutečnost, že na druhém a třetím místě se umístily soukromé střední školy:

1. Střední průmyslová škola Ústí nad Labem, Resslova 5, příspěvková organizace

2. Střední škola AGC, a. s., Teplice

3. Střední škola EDUCHEM, a. s., Litvínov

Ing. Vlastimil Sekal, statutární zástupce ředitele

Dne 01.02.2018, Pavel Novák


Krajské finále KB Challenge ve florbalu RES STŘ

Naše družstvo ve složení: Jakub Rudiš (S2B), Oldřich Jireček (D2), Riegert Karel, Martin Fuchsig (E3), Dominik Beneš, Pavel Vítek (S1A), Jan Medek (D1), Raymond Richtermoc (E1B) a Vojtěch Válek (1ITA) se dne 30. 1. 2018 zúčastnilo krajského finále KB Challenge ve florbalu v Chomutově. Na krajské finále se kluci kvalifikovali vítězstvím ve finále okresním, kde vybojovali tři výhry a jednu remízu. Účastníky - vítězi okresních finále byli: SPŠ Resslova, Gymnázium Litvínov, Gymnázium Chomutov, Gymnázium Teplice, SPŠ Děčín, ESOZ Chomutov.

Náš vstup jsme odstartovali vítězstvím 7:4 v prvním zápase nad Gymnáziem Teplice. Ve druhém zápase jsme narazili na SPŠ Děčín, která byla podle všech předpokladů společně s námi favoritem na celkové vítězství. Utkání skončilo remízou 1:1 a v další fázi turnaje, který se hrál systémem 'každý s každým', jsme se museli pokusit o co nejlepší skóre a vstřelit více branek než hráči SPŠ Děčín, nebo doufat, že soupeř zaváhá...

V dalším zápase, ve kterém jsme se snažili o co největší počet vstřelených branek a o co nejméně obdržených, jsme dominovali po všech stránkách a zápas proti ESOZ Chomutov jsme vyhráli v poměru 10:1. Před naším posledním vystoupením na turnaji prohrála svůj zápas SPŠ Děčín a tím pádem by nám stačilo remizovat nebo vyhrát bez ohledu na skóre!

V posledním zápase proti hráčům z litvínovského gymnázia předvedl skvělý výkon Martin Fuchsig. Za přispění všech svých spoluhráčů pasoval hráče soupeře do role pouhých diváků a na vítězství 10:1 se podílel všemi DESETI vstřelenými góly. Po zásluze byl společně s Dominikem Benešem vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje.

Vítězství na krajském finále zaručuje našim žákům účast na kvalifikaci o republikové finále, které se bude hrát v březnu. Žákům SPŠ Resslova děkujeme za předvedený sportovní výkon a reprezentaci školy.

Mgr. Václav Šonka

Dne 01.02.2018, Pavel Novák


Lyžařský kurz PEC 2018 RES STŘ

Dnes končí první lyžařský kurz naší školy pro první ročníky. Všichni účastníci ho zvládli. Ti co neuměli, se naučili lyžovat a ti co přijeli s dovednostmi se v nich zdokonalili.

V letošním školním roce organizujeme celkem čtyři lyžařské kurzy pro více než 145 žáků obou středisek - v tomto ohledu patříme mezi nejlepší v celém Ústeckém kraji. Pokračujeme tím v nastavené tradici školy. Nezapomínáme na rozvoj žáků ve všech oblastech školních i mimoškolních aktivit. Naše škola je kromě odborné činnosti i velmi úspěšná především v pořádání zimních a letních sportovních kurzů.

Před vánočními svátky absolvovali žáci výběrový kurz do Val di Fiemme, žáci střediska Resslova právě nyní dokončují lednový kurz. Další dva kurzy - pro žáky 1. ročníků střediska Stříbrníky a druhý kurz pro Resslovku bude v Peci pod Sněžkou v měsíci březnu.

Dne 26.01.2018, Jaroslav Mareš


Školní kolo soutěže v kreslení na počítači - leden 2018 RES

Ve středu 17. ledna proběhlo školní kolo soutěže v kreslení na počítači. Soutěž na středisku Resslova zaštiťovali učitelé odborných předmětů oboru strojírenství Ing. Martin Kyncl a Ing. Blanka Urbánková.  V přiloženém souboru naleznete výsledky, a v tomto článku také několik fotografií ze soutěže.

Dne 24.01.2018, Pavel Novák